חנות ספרים תרומה / הרשמה france

פרק ה'- השקעה בהתחדשות

פרק חמישי בחוברת היציאה השבועית.
הרב יחזקאל בוצ'קו, 11/09/2019 13:41:32
שאלה: תשלום שבועי לבייביסיטר לצד הוצאות האכילה בחוץ עלולים להיות נטל כלכלי משמעותי...
תשובה: לכאורה אפשר גם 'להיפגש' בבית, בשעה שקטה ורגועה כשהילדים ישנים, אך יש תועלת רבה ביציאה למקום אחר, הרחק מערימת הכלים הממתינה בכיור ומהילדים שעלולים להתעורר. היציאה מהבית עוזרת לנפש להשתחרר מהצורך לסדר את הבית ולארגן כביסות, ומאפשרת להגיע לשיח משמעותי ומשוחרר. ואולם לא כל יציאה מחייבת הוצאה כספית. יציאה לבית קפה או למסעדה היא דבר נחמד בהחלט, אך ישנם בילויים אחרים שאינם עולים מאומה. אפשר לצאת להליכה משותפת, לשבת בגן המשחקים או למרגלות נוף משובב – בלי להוציא כל כסף על הבילוי. 
ועם זאת, ההחלטה במה להשקיע את כספנו נובעת מסדר העדיפויות שאנו מציבים לעצמנו. אם נפנים ששלום בבית פותר כל כך הרבה בעיות נבין שגם השקעה כלכלית בתחום זה משתלמת היא עד מאוד. 

לכל אדם יש צורך בהתחדשות, בין לאנשים ובין לנשים. על פי ההלכה הבעל מחויב לשמח את אשתו בחג ולקנות לה בגד חדש או תכשיט יפה. אדם שאינו דואג להתחדש באופן יזום ומבוקר יפצה את עצמו פעמים רבות בקניית ממתקים או חפצים בלתי נצרכים.

ההתחדשות היא צורך נפשי. האדם בוחר להשקיע כסף בחידוש רכבו, בשדרוג הפלאפון, בקניית רהיט חדש לבית. ההתחדשות מסבה שמחה לאדם למרות מחירהּ. 

כפי שהזכרנו קודם, אחד האפיקים שבו יש חשיבות גדולה להתחדשות הוא הקשר בין בני הזוג, שעובדים קשה בפרנסת הבית ובגידול הילדים. כדי שיהיו כוחות נפש לגידול המשפחה נדרשת התחדשות מתמדת. חשוב שהבסיס של כל המפעל הזה יהיה בשמחה ולכן תחזוקה נכונה, גם זו הכרוכה לעיתים בתשלום, עשויה לחסוך בסופו של חשבון הוצאות מיותרות.* על מנת להוריד את השיעורים ניתן - 1. להורידם באמצעות תוכנות או אתרים המיועדים לכך [למשל דרך לחיצה כאן]. 2. לפנות אלינו דרך הצור קשר שבאתר.

בניית אתרים | יצירת קשר